SsangYong ešte kope, ukázal Tivoli

SsangYong zosadil z trónu najškaredšieho auta Multiplu. Teda Multipla vôbec nebola škaredá, ale najmä nepochopená a v zlom čase. Keby mala logo BMW, tak by sa predávala rýchlejšie ako pečivo práve vyložené na regále v supermarkete. Lenže Rodius od SsangYongu nebol pekný ani z iných pohľadov a intelektuálnych hľadísk. Model tivoli však úplne tragicky nevyzerá.

Prvé, čo napadne väčšinu tých, ktorí vedia niečo o autách je, že existuje nejaká podoba s posledným Foresterom. Zatiaľ iba SsangYong v Junajtid Kingdom zverejnil na Fejsbuku náhľady, ale reálne sa Tivoli objaví až o približne mesiac.

Aj keď na grafických ukážkach vyzerá Tivoli veľké, bude skôr konkurentom Nissanu Juke, Renaultu Captur, či Peugeotu 2008 a ak to pritiahneme za vlasy, tak aj Citroënu C4 Cactus. Interiér s dvojzónovou automatickou klímou a veľkým dotykovým displejom ide so súčasným trendom, ktorý je aplikovaný v autách tejto veľkosti.

Pohon zabezpečia agregáty spĺňajúce emisnú normu Euro 6. Okrem benzínového štvorvalca s objemom 1,6 litra bude v ponuke aj pár naftových motorov, ale presné špecifikácie ešte známe nie sú.

Na SKDM (South Korea Domestic Market) sa objaví už v januári 2015, na ostatných trhoch do polovice roka.