Brabus 1300 R: Úpravy nie sú len o autách

Vďaka púchovskému zastúpeniu hlavne motocyklovej značky KTM som si mohol nafotiť najbrutálnejšiu vec, ktorú má v ponuke. Teda v tej cestnej ponuke. Limitovaná motorka s označením Brabus 1300 R je presne tým, čo sa bojíte povedať nahlas, ale viete, že to chcete.

Je to prvá lastovička spolupráce týchto dvoch značiek a Brabus ju poňal naozaj veľkolepo. Popridával rôzne karbónové prvky a diely a spravil dve alternatívy v dizajnovom spektre. Tá prvá, ktorá je na fotkách, má čiernu nádrž a červené sedlo, pričom druhá bude mať tieto farby prehodené, bude mať červenú nádrž a čierne sedlo.

Brabus 1300 R je obmedzený na 77 kusov v oboch farebných kombináciách a ak ste ju chceli, tak ste sa museli zaregistrovať v polovici februára a teraz by vám motorka prišla. Aj to ste museli mať hodnú dávku šťastia, lebo celý 154-kusový zástup motocyklov bol vypredaný do piatich minút.

O pohon motocykla sa stará agregát LC8 s usporiadaním valcov do V, s výkonom 132 kW (180 k), krútiaci moment 140 Nm je tiež medzi brutálnymi parametrami. Jasné, že je základ čerpal z KTM 1290 Super Duke R, ale Brabus posunul možnosti všetkého ešte ďalej. Všetkého znamená, že aj zvuku, lebo pridal špecifické tlmiče dostupné výhradne pre túto verziu. Hovoriť o cene už je teraz naozaj nerelevantné, lebo každý kus už pozná svojho majiteľa. Šepká sa však, že stojí približne toľko, čo rozumne vybavený Superb.

A či som jazdil? Absolútne nie. Táto motorka čaká na svojho majiteľa a už len kontakt riflí so sedadlom by mohol zanechať stopy. Naviac, musím priznať, sám som sa tejto beštie trochu bál. To predné svetlo nie nepodobné Mercedesu triedy G vyvoláva rešpekt aj v motocyklovom svete. Tak sa kľudne aspoň pokochajte galériou, ktorú asi bude mať málokto iný.

Táto motorka je proste monštrum, ktoré by si síce zaslúžilo extrémne jazdenie po okruhoch a na brutálne výlety, ale skôr bude investičným kúskom, ktorý bude postupne naberať hodnotu. Možno lepšie ako bitcoin a iné virtuálne finančné alternatívy. Za možnosť pokochať sa aspoň staticky a nafotiť tohoto diabla ešte raz ďakujem KTM v Púchove.