Prototyp Hondy Civic je skoro sériový model

Honda ukázala prototyp Hondy Civic. Prototyp, nie koncept, čo znamená, že meniť sa budú už len detialy. My si myslíme, že sériový model nebude mať vo všetkých verziách tak športový vzhľad. Tvary sú výrazne brutálnejšie ako na súčasnom deviatom Civicu.

Nová generácia bude od tej súčasnej väčšia. Na dĺžku naberie 130 milimetrov, na šírku 30, ale z výšky stratí 20 milimetrov. Vizuálna stránka ťaží z kratších previsov. Z toho vyplýva aj dlhší rázvor a ešte viac priestoru na kolená pasažierov vzadu.

LEDky vpredu neprekvapia, ale skôr zaujme istá dizajnová príbuznosť so športovým modelom NSX. Ostrý nárazník vpredu a dvojitá koncovka vzadu v strede však na základných modeloch asi naozaj nebudú. Interiér zatiaľ zostáva zahalený, ale podľa náznakov by Civic mal stále zostať vesmírnou loďou.

Downsizing a požiadavky na emisie sú nezastaviteľné a preto sa podriaďuje aj Civic. Zbohom vynikajúca 1,8-mička. Základom bude litrový trovjalec s prepĺňaním. Lepšou alternatívou bude 1,5-litrový štvorvalec, ktorý sa predstavil v HR-V. Áno, je to 1,5 i-VTEC. Z naftovej škály sa určite objaví 1,6 i-DTEC, ktorý má prísť s vyšším výkonom a nižšou spotrebou ako pri súčasnom Civicu.

Aj keď je prototyp veľmi blízko k produkcii, tak sériový kus ukáže automobilka až na jeseň v Paríži.