Elektrická trojkolesová stíhačka sa volá Morgan EV3

Keď elektromobil, tak ten najviac cool! Takých je však málo. Ale určite medzi ne patrí Morgan EV3, postavený na základoch benzínového 3 Wheeleru. Spredu mu netrčí spaľovací agregát, ale tvary sú dosatočne retro.

Dve svetlá po bokoch dopĺňa jedno skoro centrálne. Nie je úplne centrálne, lebo nie je presne v strede, skôr je pred vodičom, v tomto prípade naľavo pri pravostrannom riadení. Na karosérii pod nástupným otvorom šoféra vidno prečiarknuté kontajnery. Evokujú zostrelené lietadlá z malieb na Spitfiroch.

Aj interiér je z tých, čo vyzerajú ako z minulosti. Veľmi pripomína film Sky Captain and the World of Tomorrow. Jednoduché prístroje v strede zobrazujú aj dojazd elektrického trojkolesového vozidla.

Miesto benzínového dvojvalca má elektromobil s výkonom 46 kW (63 k). To stačí na stovku za 9 sekúnd a maximum 145 km/h. Za údajmi je okrem pohonnej jednotky aj nízka hmotnosť. Balík batérií váži iba 25 kilogramov, čo spolu s použitím karbónových dielov dostalo hmotnosť EV3 len na 500 kilogramov. To je o 25 kilogramov menej ako benzínový kus.

Kapacita batérii je 20 kWh, čo postačuje pri jednom nabití na teoretický dojazd 241 kilometrov. V praxi by to mohlo byť kľudne aj 150 kilometrov. Morgan EV3 má stáť približne 33 tisíc eur. Keď elektromobil, tak takýto! Ani Tesla nie je viac cool.