Vôňa spálenej gumy priamo do auta: Corvette C7 Z06 kabrio

Hovorí sa, že kabriolet nepotrebuje vysoký výkon, lebo je aj tak najmä o pomalom presúvaní a vychutnávaní si krajiny. No jasné. Ale nie každému stačí k životu pomalý presun. Vietor vo vlasoch áno, ale čo tak uragán?

Chevrolet myslí aj na tých, ktorým nevadí každý mesiac meniť zadné pneumatiky a vonia im spálená guma. V New Yorku sa v svetle reflektorov ukáže najvýkonnejšia sériová verzia otvorenej Corvette. No a pomalá nebude.

Vzhľadom na pevnú konštrukciu kupé nebolo kabrio ani nutné spevňovať dodatočnými výstuhami. To tiež znamená, že hmotnosť sa v porovnaní s kupé ani trochu nezvýšila. Chevrolet šiel v prípade otvorenej Corvette do látkového systému. V prípade zatiahnutia samozrejme s dostatočnou zvukovou izoláciou. Do kufra sa zloží v priebehu pár sekúnd až do rýchlosti 50 km/h. Alebo to môžete spraviť tlačidlom na kľúči.

Pod prednou kapotou bude burácať agregát LT4 V8 s objemom 6,2 litra. Ten dosahuje až 466 kW (625 k) a brutálnych 861 Nm. Zadné gumy bude trhať v spojení so sedemstupňovým manuálom, alebo s osemstupňovým automatom s Launch Control.