Restomod Defenderu od Iconu je božský!

Land Rover Defender je náš obľúbený off-road. A vlastne aj obľúbené mestské auto a všetko dokopy. V rovnakej forme sa vyrába už od začiatku a stále patrí medzi to najlepšie v triede. Lenže staršie ročníky nemusia byť v top stave, tak s tým niečo treba spraviť.

Aby bolo jasné, kalifornský Icon obnovuje off-roady použitím nových komponentov. To sa nazýva restomod, keď do starej karosérie implementujete nové diely. No a to znamená aj výmenu motora v tomto prípade. Slabý naftový agregát nahradil benzínový americký LS3 V8 s objemom 6,2 litra od General Motors. Iste sa prežehnávate, že to je rúhanie. Ale nápad to je zaujímavý. Okrem motora Icon použil aj práškovou farbou nastriekané podvozkové diely, špeciálny výfuk a prispôsobené chladenie.

Motor spolupracuje s automatickou štvorstupňovou prevodovkou. Defender stojí na 17-palcových diskoch s pneumatikami BFGoodrich A/T 285/70 R17. O zastavenie terénneho monštra sa starajú nové brzdy so šiestimi piestikmi vpredu a rozmerom kotúča 355×32 milimetrov. Vzadu sú len štyri piestiky a 328×28 milimetrové kotúče.

Vnútro má podsvietenie prístrojov LEDkami, ale tiež volant Hellcat, ručne vyrobené panely prístrojovej dosky a výpuste v podlahe, ak sa dnu dostane voda.

Icon všetky autá ručne prerába v dielňach v Kalifornii, a Defender restomod nie je iný. Preto bude aj dostupnosť iba obmedzená. Ale my ho vidíme ako ideálne auto!