Toyota FT-86: Zábava s vetrom vo vlasoch

Chladné rána pomaly končia a dni sa predlžujú. Neklamný dôkaz, že si zima definitívne dáva prestávku. Ideálny čas podráždiť slnko a prievan milujúcich motoristov. Ako to napríklad v týchto dňoch robí Toyota v Ženeve so svojím otvoreným konceptom. Údajne iba zisťujú reakcie a prípadný záujem o otvorenú verziu  GT86-ky. A my im to akože budeme veriť.

Všetky dobré vlastnosti kupé ako ovládateľnosť, poslušnosť či hravosť ostali zachované. Nájdeme tu rovnaký dvojlitrový boxer motor  s výkonom 147 kW a 205 Nm posielaných na zadnú nápravu. Koncept má 6-stupňovú manuálnu prevodovku ale určite bude na výber aj automatická.

Ani dizajn nie je zásadne odlišný. Dynamický, svieži a atraktívny malý kabriolet. Jediným rozdielom je vlastne textilná strecha so skleným oknom. Tá sa stratí  v kufri  vždy, keď zatúžite po väčšej dávke vitamínu D. Dokonca dramaticky nezmenší už tak maličký batožinový priestor. Keď už nič iné, v  interiéri určite poteší integrovaný držiak na iPhone.

Nízka hmotnosť, tuhá karoséria, motor s výkonom 200 konských síl a blankytne modré nebo nad hlavou. Najlepšie vo dvojici, niekde na cestičkách alpských priesmykov. Takto si predstavujeme ideálnu letnú dovolenku, napríklad za volantom Toyoty FT-86.