Takto by mohla vyzerať nová Fabia!

Povedzme si to na rovinu, Fabia, ktorá je teraz na trhu vyzerá skoro ako električka. Nie, nechceme ju zhadzovať, ale to nič menení na fakte, že je úzka a vysoká. A kolesá sú trocha utopené v karosérii. Fabia Combi zase imituje francúzske TGV svojim základným tvarom. Samozrejme, že nie výkonmi.

Cypodesign pripravil víziu toho ako by mohla vyzerať nová Fabia, ktorá by sa jasne zaradila do rodiny k Rapidu a Octavii. Predná maska by hovorila jasnou rečou a zvyšok auta by ho zasa radil ku koncernu. Možno by bola zaujímavá aj alternatíva s tromi dverami, aj keď na to na Slovensku veľmi zvyknutí nie sme. Veď v koľkých rodinách práve tento malý hatchback slúži ako rodinné auto?

Pre budúcnosť je jasná voľba motorov. Najväčšiu časť benzínových budú agregáty TSI, možno pribudnú aj malé dopované trojvalce. Nie, HTP ako základ nebude, ten nefungoval ani s atmosférickým plnením. Naftu zase budú reprezentovať s najväčšou pravdepodobnosťou klasické TDI. Objem 1,6 určite, ale mohlo by pribudnúť aj niečo menšie a tým pádom by GreenLine bol naozaj Green. Žeby Škoda pridala časom aj Hybrid? Nechajme sa prekvapiť. Nová Fabia by mohla prísť už ako modelový rok 2015.

Vizualizácia: Cypodesign.sk