Tento rok sa Citroëny 2CV predviedli v Štúrove

Každoročne patrí posledný víkend v auguste stretnutiu legendárnych Citroënov 2CV. Tento rok sa už 21. stretnutie majiteľov konalo na juhu Slovenska v Štúrove. Tento rok sa na stretnutí zúčastnilo 41 účastníkov s 25 autami.

Najväčšiu vzdialenosť na zraz prekonala „Kačka“ z Michaloviec a najstarší kúsok bol z Dolného Kubína. Najstaršia 2CV bola z roku 1956. Kačice však neboli jedinými autami na zraze, okrem nových C5 Aircrossov sa ku kolóne pripojila aj „Bohyňa“, Citroën DS s výraznou červenou farbou.

„Sme radi, že sme tradíciu stretnutí neprerušili, a že napriek rôznym obmedzeniam v súvislosti s koronou sa nám zraz Citroënov 2CV podarilo zorganizovať. Všade tam, kde sa tento rok pestrofarebné autíčka zastavili, opäť šírili dobrú náladu a potešenie“, povedal predseda slovenského Citroën 2CV klubu, pán Daniel Dušánek.

Po rannom štarte si pózovanie užili pri Ostrihomskej bazilike a znova v Štúrove, tentoraz na pešej zóne absolvovali obed. Druhá etapa v poobedných hodinách prebehla cez Vyšehrad. Túto akciu odporúčame navštíviť aj budúci rok, okrem pestrých farieb áut je možnosť nasať vynikajúcu atmosféru 2CV klubu.