Peugeot 3008 ukázal novú tvár, je bližšie ku 2008

Peugeot 3008 dostal po svojom predstavení titul Auto roka. Ale to bolo v roku 2017, čiže prišiel čas na modernizáciu modelu. A bude vyzerať zvonka trochu inak. Stále však bude v portfóliu mať vlastné miesto a bude mať tému, ktorú má aj 2008, ale zároveň bude vyzerať trochu inak.

Predná maska je väčšia, svetlá sú iné, nad znakom výrobcu je označenie modelu. To označenie nie je len tak výstrelkom teraz, už v minulosti ho hrdo takto nosili modely automobilky. Mali ho modely 204 a 504. Vzadu sú nové LEDky. Ale to aj vpredu, avšak nie sú adaptívne, majú však aspoň lúč na prisvecovanie do zákrut. LEDky budú v základnej výbave. A štandardne bude aj svetelný podpis. Pre modely  GT a GT Line budú v ponuke tmavé prvky balíka Black Pack. Niektoré prvky budú z čierneho chrómu a niektoré lakované čiernou farbou.

Interiér má nový väčší displej s uhlopriečkou 10 palcov. A hlavne môže mať aj nové materiály. Doteraz imitácia dreva v ponuke nebola, už je. A môže mať v displeji pred vodičom aj zobrazenie nočného videnia. Skúsili sme si ho v modeli 508 a je fakt parádne.

Z pohľadu motorov sa toho veľa nezmenilo a automobilka bude dávať dôraz na hybridy, kvôli zníženiu flotilových emisií. Z ostatných bude na začiatok možné zvoliť 1,2-litrový PureTech s výkonom 96 kW (130 k), 1,6-litrový PureTech s 132 kW (180 k) a naftu bude mať ako palivo 1,5-litrový BlueHDI. Jedinou štvorkolkou tak ostane najvýkonnejší Hybrid4 s 221 kW (300 k) a dojazdom reálnych 50 kilometrov na jedno nabitie. O dvojlitrovej nafte zatiaľ Peugeot neinformuje, ale časom sa určite v ponuke objaví.

Inovovaný Peugeot 3008 sa začne predávať už koncom tohto roka.