Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow je inšpirovaný vesmírom

Rolls-Royce predstavil nový Cullinan Blue Shadow Private Collection, ktorý je postavený na základe Cullinanu Black Badge. Realita je taká, že pod kapotou je teda motor V12 s objemom 6,75 litra a výkonom 442 kW (600 k). Štandardne je spojený s 8-stupňovým automatom a pohonom všetkých 4 kolies. Toto všetko ale vieme. To, čo nevieme je, čo sa podarilo sekcii Bespoke.

Sekcia Bespoke pripravuje vozidlá presne podľa želaní zákazníka. A môžu byť akokoľvek šialené. Tentoraz však spravila takú sériu 62 kusov Rollsu Cullinan, ktoré sa od ostatných budú odlišovať svojou jedinečnosťou. Cullinan Blue Shadow Private Collection má byť inšpirovaný líniou Kármán, ktorá oddeľuje atmosféru a vesmír. Je to pás, kde končí modrá obloha a začína čierny vesmír. Tomu je prispôsobený exteriér auta, lakovaný modrým odtieňom Stardust a využívajúci čierne doplnky. Čierna je aj maska chladiča, ktorá má matný povrch. Na jej vrchole stojí soška Spirit of Ecstasy lakovaná modrou farbou, ale vyrobená 3D tlačou z titánu.

Do interiéru sa nasťahoval nový strop s hviezdou oblohou, ktorý má viacero farieb a vytvára povrch mesiaca vrátane kráterov a zvyšok oblohy. Na toto bolo použitých 799 bielych svetelných vodičov a 384 modrých. Nový strop trvá majstrom vyrobiť dva dni a má až štvrť milióna samostatných stehov. Ďalšou vesmírnou tematikou je vytvorenie obrazca evokujúceho pohľad na Zem z vesmíru. Tento je vytvorený perforovaním na sedadlách. Ďalšiu pikošku bude obloženie, ktoré bude prechádzať z čiernej, cez modrú či až do bielej a bude mať 6 vrstiev. Vrchná vrstva predvedie čiastočky skla s modrou a čírou štruktúrou.

Nebola by to špeciálna séria, keby nie sú aj hodiny špeciálne. Majú modrú farbu a samozrejme nesú aj označenie tejto verzie. Zákazníci si môžu zvoliť aj doplnky, ktoré budú mať podobné vzory ako sedadlá. Takými môžu byť napríklad kúsky batožiny s rovnakou farbou ako má karoséria modelu Cullinan Black Batch Blue Shadow Private Collection. Ďalšou možnosťou a ďalšou opciou je model vozidla v mierke 1:8, ktorý má funkčné osvetlenie vonku aj vnútri.