Report: Znovuzrodenie Autoklubu Žilina

Cez víkend 8.-9. septembra sme boli pozvaní na veľmi príjemnú akciu. Vždy sa tešíme keď sa motoristi vedia stretnúť, porozprávať, alebo dokonca spojiť a vytvoriť v našej krajine kúsok miesta, kde sa môžu venovať tomu čo ich spája, láske k autám.

V tomto prípade sa slávnostne otváral Autoklub Žilina, ktorý si mnohí pamätajú z dávnych čias. Prvýkrát vznikol v roku 1929 a výrazne prispieval k samotnému chodu premávky v meste Žilina a zabezpečil napríklad aj v tej dobe chýbajúce dopravné značenia na potrebných úsekoch.

Sme ale v roku 2016, o 87 rokov neskôr a začína sa písať nová história tohto klubu. Dúfame že bude rovnako bohatá a prajeme klubu, aby spojil čo najviac fanúšikov áut, či už historických alebo tých novodobých. Otvorenie sa konalo v sídle Autoklubu v rezorte Village resort Hanuliak v Belej a malo celodenný program.

Ráno z rannej hmly sa začínali vynárať autá, finišovali sa prípravy a rezort vítal prvých hostí medzi ktorými sme boli aj my. Následne sa počas doobedia konala výstava veteránov do ktorej sa zapojili aj autá ako Willis Knight 1920, Jaguar E-type, či viacero modelov značky Tatra. Vonku bola naozaj zima a tak sa debata presunula zase k RC modelom v najrôznejších mierkach, ktoré bolo možné vidieť vnútri hotela. Tanky, lode, autá alebo lietadlá, do detailov spravené, tanky dokonca s originálnymi zvukmi z reálnych strojov. Keď už sa všetci presunuli dnu, nastal moment, ktorý začal oficiálne písať novú históriu – strihanie červenej pásky. Nasledoval obed, množstvá konverzácií a posedenie v príjemnej atmosfére vytvorenej ľuďmi z rôznych častí Slovenska a okolitých krajín. Na záver sa vyhodnocovala súťaž o najkrajší veterán a najkrajší model výstavy. Nám sa páčili všetky, každý jeden model je niečím výnimočný.

Na záver by sme chceli poďakovať organizátorom za peknú sobotu a prajeme veľa úspechov pri tvorení ďalších skvelých akcií.