Alfa Romeo MiTo ešte kope, teraz s iPhone 7

Každý si pod pojmom zábava za volantom predstaví niečo iné. Niekto môže mať rád priame šprinty, iný, zase môže velebiť jazdu bokom a niekto môže mať najradšej rýchlu jazdu čistou stopou po horských priesmykoch. Jasné, to posledné je spomenuté kvôli odkazu na tohtoročný trip na Nockalmstrasse, nebudeme zahmlievať.

Ale zábava môže byť aj pri ťahaní ručnej brzdy v malom hatchbacku s pohonom prednej nápravy. Dokázal to jazdec na Alfe Romeo MiTo. Celý pokus filmoval nový iPhone 7 s dvojitou kamerou. Stačil farebný prášok a z šantenia je aj nejaký výsledok. Len tak mimochodom, chceli by ste ho zavesiť do domu? Možno do garáže áno, ale iba ak by ju obývala práve malá Alfa.

Vraj jazdec pri tvorbe využíval systém D.N.A. Nastavenie Dynamic spôsobilo efektné prejazdy cez prach. S All-Terrain zvládalo MiTo jazdu po klzkej farbe a Normal bol asi zbytočný vôbec zaradiť, ten nie je nijako zvláštny. S tým režimom šli asi na miesto a z neho do autoumyvárne.

Manažér Alfy Romeo UK, Damien Daly, o akcii povedal: „Predvedenie obratnosti novej Alfy MiTo ukazuje kvalitu technológie pre hru v našich autách a zvýrazňuje ako štýlovo a dynamicky sa môže MiTo premeniť iba stlačením tlačidla.“

Jasné, marketingovo veľmi vymakaná veta, ale nehovorí skoro nič. Na zábavu vodičovi stačil 1,3-litrový naftový motor s výkonom 70 kW (95 k). A vraj takéto vychytávky nemáte skúšať doma…