Dôchodcovia v USA jasajú, prichádza nová Honda Accord

Honda Accord sa v Spojených štátoch amerických stala synonymom typického dôchodcovského auta. Nielen tam, aj UK, čiže Spojené kráľovstvo je baštou dôchodcovských Hônd. Nový Accord by mal byť iný, svieži a dynamický. Zatiaľ sa ukázal len ten pre USA a je, ehm, tak trochu nudný. Vlastne je presne tým ,čím by mal byť.

Teraz keď americký dôchodca bude riešiť najväčšiu dilemu, tak to bude Honda Accord proti Toyote Camry, keďže Oldsmobile sa už nevyrába. Asi nemá zmysel písať o exteriéri, ktorý je vyslovene priemerný. Naviac trochu nudný. Veľmi nudný. Kvôli vzhľadu si auto kúpi málokto.

Vnútri bude integrovaný nový informačno-zábavný systém HondaLink. Používa smartphone, aby sa dostal na internet k vysielaniu internetových rádií, podcastov a tiež k prístupu na Facebook a Twitter. To určite dôchodcovia využijú každú minútu.

USA je známa použitím benzínových motorov. Kapota nového Accordu schováva presne to. Základ bude predstavovať 2,4 litrový štvorvalec s 135 kW (184 k) a 240 Nm. Nad ním sa usadí 3,5 litrový V6 s 231 kW (314 k) a 359 Nm.

Ak budú dôchodcovia naozaj šetrní k životnému prostrediu môžu zvoliť aj Plug-In Hybrid. Popri dvojlitri s Atkinsonovým cyklom a výkonom 120 kW (163 k) bude pracovať 6 kW (8 k) elektromotor s Li-Ion batériami. Prenos sily na vozovku bude riadiť, pre hybridy klasická, elektronicky riadená prevodovka E-CVT.

V čisto elektrickom režime spraví hybrid až 25 kilometrov až do rýchlosti 100 km/h. V USA sa pri 120 voltovej sieti nabije za 4 hodiny, kým v Európe s 240V sa tak stane za 1 hodinu a 30 minút. Stále to je ale nuda. Najmä v porovnaní so súčasným európskym modelom. A nepomáha tomu ani možnosť voľby karosérie kupé.