A zrazu je Hummer H1 malé auto

Hummer H1 bol obrovský, najmä do šírky, ktorá riadne presahovala dva metre a to bez zrkadiel. Prekonáva ho však novinka od firmy Conquest Vehicles. Pri pohľade je jasná príbuznosť s modelom Knight XV. Nové sú svetlá vpredu aj vzadu, užšie blatníky, inú masku chladiča a širšie zadné dvere. A ubudlo veľa pancieru.

Celá karoséria Evade je z kombinácie ocele a hliníka. To však znamená menšiu hmotnosť. Máme stále pocit, že klasický vodičák nebude dostatočný a auto aj napriek odľahčeniu bude ďaleko cez 3,5 tony. Pri samotnej stavbe začal Conquest Vehicles s šasi a motormi z Fordu F550 Super Duty. Dva motory sa delia iba palivom. Benzín a nafta sú jedinými uvoľnenými informáciami. Žiadne zrýchlenie, ani výkon, ani krútiaci moment výrobca neudal. Maximálna rýchlosť je irelevantná, pretože aj tak bude obmedzená na limit vhodný pre autá nad 3,5 tony.

Zaujímavá je základná výbava mastodonta. Predná aj zadná náprava sú odpružené vzduchom. Nie je prebrané z osobných, ale z nákladných áut. Žiadne prekvapenie. Na streche sa objavili svetlá s možným nastavením smeru. Nie však manuálne, ale elektronicky, pomocou joysticku a rovno v rozsahu 360 stupňov. Z netradičných prvkov dostane Evade ešte systém nočného videnia dopredu aj dozadu.

Ak ste teda drogový barón v Kolumbii, prípadne zvrátená hviezda v Hollywoode alebo dokonca gangsta rapper, či len jednoducho trpíte paranojou a jemným pocitom menejcennosti, tak si môžete zadovážiť obrovské toto auto za 579 000 amerických dolárov.