Krásny Range Rover Sport od Overfinch má aj zvýšený výkon

Overfinch patrí medzi tých úpravcov, ktorí radi cibria terénne autá Range Rover. Na festivale rýchlosti v Goodwoode predstavil svoju víziu Range Roveru Sport, ktorá bola jednoducho úchvatná. Doteraz bolo treba počkať na detailnejšie informácie a ceny.

V prvom rade treba podotknúť, že celý názov znie Range Rover Sport GTS-X. Na prvý pohľad je zrejmé, že ťažké terény nebudú práve obľúbeným teritóriom. Ale to nič nemení na fakte, že auto sa podarilo. Úprava vyzerá lepšie ako originál, ktorý bol sám o sebe veľmi pekný.

Predný nárazník obsahuje tradične LED denné svetlá, ako to chodí v poslednej dobe veľmi často. Podstatnejšie sú brzdy Brembo, modul znižujúci svetlú výšku a ohromnné, 22-palcové kolesá.

Prerod nastal aj v kabíne, kvalitnejšia koža bola prvým krokom, ktorý nasledovali karbónové obklady a špeciálne koberčeky. Prístroje pred vodičom tiež nezostali pôvodné.

Oranžová kapota ostala rovnaká, zmeny nastali len pod ňou. Zmenená riadiaca jednotka a iný výfuk dokázali z motora 5,0 V8 vyžmýkať 429 kW (575 k) a 699 Nm. Zrýchlenie na stovku potom, viac ako dvojtonovému autu, trvá pod 5 sekúnd a maximum sa na tachometri ukáže vo forme čísla 233.

A cena? 147 500 britských libier…