Peugeot 208 GTi – Malý Kitt

Peugeot svoje nové levíča vybavil niečím zvláštnym. Z diaľky to vyzerá ako tretie brzdové svetlo vpredu, alebo slávny blikajúci pás, ako mal Kitt v seriáli Knight Rider. Pri bližšom pohľade však môžeme zistiť, že to je iba nápis Peugeot. Toľko kriku pre nič.

Dvestoosmička sa objaví aj ako model GTi. Bolo načase. Niežeby po 205 GTi nebol žiaden športový model, ale 206 GTi, či S16 nedosahovala kvality predchodcu. Nepodarilo sa to ani silnejšej 206 RC. A 207 dostala iba 175 koňový motor.

Nový model, aj keď je vo fáze konceptu bude disponovať znova 1,6 litrovým agregátom, avšak pôjde o presne taký istý ako poháňa kupé RCZ. Znamená to výkon 147 kW (200 k) a krútiaci moment 275 Nm. To by malo stačiť na zrýchlenie na stovku pod 7 sekúnd.

Vonkajšok prišiel s drobnými úpravami vzhľadu. Nárazníky, prahy a nápisy GTi sú jasné. Autu ale chýba také ľahšie huncútstvo. Interiér však zaujme viac. LED podsvietenie plôch, výzor evokujúci viacej hitech hračku a zo spodnej časti skosený volant robia svoje. Jediným problémom môže byť, že Peugeot ešte neoznámil, či auto bude vyrábať. Preto ho v showroomoch nájdete asi až koncom roka.

Pokračovanie za galériou (koncept 208 XY).

 

  

  

V Ženeve bude aj koncept 208 XY. Tajomný názov? Alebo skratka, ktorú mnohí používali v detských hrách? Zásadná zmena je hlavne v laku. Ten mení odtieň v závislosti o vzdialenosti pozorovateľa. Doplnky ako osemnásťpalcové kolesá sa dali čakať. Poháňa ho 1,6 litrové naftové HDi s výkonom 85 kW (115 k) spojené so šesťstupňovou prevodovkou.