M5 z dielne G-Power s viac než šiestimi stovkami koní

Nové BMW M5, interne označované ako F10, nie je na trhu príliš dlhú dobu. Napriek tomu sa v slávnej nemeckej tuningovej firme G-Power rozhodli, že už nastal ten pravý čas trochu zdvihnúť jej, už aj tak pomerne drastický, výkon.

Ten už v sérií predstavuje 412kW/560 koní. Pre tých , ktorým sa to zdá málo, je určená táto tunigová prestavba od G-Power. S ňou sa výkon motora vyšplhá až na 471kW/631 koní. Hodnota krútiaceho momentu dosahuje magických 777Nm. Pri takýchto šialených číslach potom nemôže nikoho prekvapiť, že zrýchlenie z 0 na 100km/h trvá iba 3,9 sekundy. Na dvojnásobnú hodnotu to M5 trvá iba o 8 sekúnd viac. Výraz „choré“ je v tomto prípade asi na mieste. Maximálka je limitovaná na tempo 310 km/h. Celé to majú na svedomí dve turbá, ktoré prepĺňajú 4,4 litrový osemvalec.

Vývojári v G-Power sa však nezamerali iba na motor. Sú si vedomí, že dobré auto je také, u ktorého je podvozok „rýchlejší“ než motor. Pre  novú M5 je tak k dispozícií aj paket nastaviteľných tlmičov a 21“ disky kolies obuté do pneumatík Michelin Pilot Super Sport.  Lepši zvuk dodá športový výfukový systém, o spoľahlivé zastavenie, prevdepodobne sprevádzané zlomeninou krčnej chrbtice a väzov, sa zasa postarajú keramické brzdy s monumentálnym priemerom kotúčov 396mm.