Madvertising – Vtipné reklamy sprevádzajú Twingo po generácie

Renault Twingo nedávno prešiel faceliftom. Ten mal auto priblížiť pôvodnému modelu s kruhovými svetlami, ktorých spodnú časť zaberali smerovky. Tomuto trendu sa prispôsobil už aj model RS.

Začiatok predaja prvého Twinga v roku 1992 spôsobil mnohým šok. To, že sa takéto avantgardné auto dostane do predajní asi vtedy málokto čakal. Dokonca bol tak úspešný, že druhá generácia prišla až v roku 2007, takže po pätnástich rokoch. Tá už toľko nešokovala a bola umiernenejšia. Facelift hlási návrat ku koreňom.

Podstatné však je, že reklamy na Twingo vedia pobaviť. Ostatne, to sa Renaultu celkom darí. Napríklad aj reklamy na Clio, o ktorých sme už písali (TU) majú zmysel pre humor vo všetkých generačných obmenách auta.

Renault Twingo (2012) – boy’s version. Ako hlavný motív francúzska automobilka zvolila tetovanie.

Renault Twingo (2012) – girl’s version. V reklame s dámskym obsadením ostala téma rovnaká, tetovanie.

Renault Twingo (model 2007) dostal vynikajúcu reklamu, ktorá prišla v roku 2010. Konkrétne propagovala špeciálny model Miss Sixty. Ako veľa ďalších originálnych reklám s určitými narážkami sa však nedostala do televízie. Aspoň, že existuje internet.

Pôvodné Twingo je verné tradícii. Existujú teda reklamy, ktoré majú niečo, pre čo sa ich oplatí vidieť. Príkladom sú tieto dve.

Twingo, séria Jungle:

Twingo, séria Perrier: