Nový Jazz bude mať aj hybrid a hlavne nový infotainment

Honda má naše veľké sympatie. Nie preto, že väčšina redakcie mala v určitej fáze života nejaký model s logom Type-R, ale aj preto, že netlačí všade nutne SUV a crossovery ako to robia ostatné automobilky. Nezanevrela na malé MPV a svoj model Jazz stále ponúka. Dokonca nielen to, aktuálne ukázala novú generáciu modelu.

Štvrtá generácia modelu prináša evolúciu vonkajších tvarov. Stále má rovnaký základný tvar, ale detaily sa trochu zmenili. Práve detialy sú oblejšie. Vyzerá príjemne a milo, čo prevážilo nad technom tretej generácie.

Viac ako exteriér sa zmenil interiér. Ostala možnosť vyklopenia sedadiel Magic Seats. To znamená, že sedáky zadných sedadiel sa dajú zaaretovať zvislo a vytvoria tak priestor na prevoz niečoho vyššieho. To je možné kvôli umiestneniu nádrže pod prednými sedadlami. Najväčším prekvapením je nový informačno-zábavný systém, ktorý dokáže odovzdávať informácie mobilnému telefónu. Práve infotainment bol najkritizovanejším atribútom súčasnej generácie modelov Honda celkovo.

Nový Jazz bude v ponuke v piatich verziách, ktoré sú skôr výbavami. Najviac z nich vytŕča alternatíva s názvom Crosstar. To je oplastovaná verzia, ktorá má práve tie crossovery nahradiť. Je to výborný nápad, lebo ostáva zachovaná vnútorná variabilita a zároveň nie je stále auto použiteľné aj pri parkovaní rovnako jednoducho.

Pod kapotou sa objaví aj hybridný pohon, o ktorom zatiaľ Honda veľa neprezradila. Šepká sa o 1,5-litrovej spaľovacej časti, ale realitu Honda prezradí neskôr. Reálne sa ku zákazníkom auto dostane už v roku 2020, niekde začiatkom. V Európe ho verejnosť bude môcť vidieť v Ženeve na sto percent. Vtedy bude známe aj čo bude auto poháňať. Zatiaľ si prečítajte náš test súčasnej generácie Jazzu.