MPV Kia Sedona potrebujeme nutne do Európy!

Iste si hovoríte, že kto chce auto väčšie ako Volkswagen Sharan, prípadne Ford Galaxy, má si kúpiť Multivan, či Tourneo. Ale zase nie každý sa uspokojí s výzorom, ktorý majú bežne dodávky. Kia Sedona, ktorá sa objaví na autosalóne v New Yorku však vyzerá výborne.

Nový model MPV má vzhľad, ktorý ho radí medzi tie luxusnejšie vozne do vlaku. Okrem LEDiek vpredu využíva aj tradičnejší xenón. Zboku dostala vzhľad výletnej lode kombinovanej so skleníkom, ale to je presne to, čo v tejto triede potrebujete.

Interiér nie je honosný, ale tvári sa lepšie ako ten vo Volkswagene Routan. Sedemmiestne usporiadanie využíva konfiguráciu 2+2+3, takže prvé dva rady majú luxusne veľa miesta. Tretí rad bude trpieť hlavne na šírku.

Relatívne veľký van má pod prednou kapotou nový motor V6 s objemom 3,3 litra. S výkonom 206 kW (280 k) a krútiacim momentom 335 Nm poháňa kolesá cez šesťstupňovú automatickú prevodovku. V USA sa začne predávať už tento rok. Do Európy sa na nešťastie ani nedostane. A prečo to je zlé? Lebo vyzerá naozaj dobre.