Nový Nissan Murano je ako väčší Qashqai

Nissan Murano bol vždy tým iným SUV, ktoré sa síce tvárilo prémiovo, ale nekonkurovalo sesterským modelom Infiniti. Stalo sa vynikajúcim dopravným prostriedkom pre manželky futbalistov. Aspoň teda, kým kopaním do lopty nezarobil manžel na Range Rover Evoque.

Nová generácia si styling požičala od menšieho európskeho modelu Qashqai. Veľa si vzal aj od konceptu Resonance, ale tvary sú civilnejšie, pretože niektorí by tie koncepčné asi nezvládli rozdýchať. Zláštne sa tvári zadná časť, kde svetlá a plasty skúšajú zakryť posledný stĺpik karosérie.

V interiéri sa Nissan dostáva znova na hranicu prémiových áut. Sedadlá automobilka nazvala Zero Gravity, ale netušíme prečo. Žeby produkovali antigravitačné pole? O navigačnom systéme, bezkľúčovom štartovaní a ostatných štandardných prvkoch ani hovoriť netreba.

Pod prednou kapotou svoju symfóniu hrá motor V6 s objemom 3,5 litra a výkonom 194 kW (260 k) a krútiacim momentom 325 Nm. Keďže je zatiaľ primárne pre Ameriku, lebo aj predstavenie je naplánované do New Yorku, tak je samozrejme prevodovka bez nutnosti niečo robiť pravou rukou a nedajbože stláčať spojku. V základnej výbave je Murano iba s pohonom jednej nápravy. Obe poháňané nápravy sú za príplatok.