Mitsubishi Express je dodávka s aliančnými koreňmi

Mitsubishi mal kedysi v ponuke dodávky a vany. Ale teraz je to hlavne o crossoveroch. Avšak nové partnerstvo prinieslo aj novú dodávku. Ak ste zabudli, tak Mitsubishi teraz patrí do rovnakého zlúčenia automobiliek ako Renault a Nissan. Preto je jasné, čo bolo základom.

Nový model so starým menom Express bude vlastne Trafic s inou prednou maskou a vymenenými znakmi. Zaradí sa tak do rodiny, ktorú okrem Renaultu Trafic tvorí Nissan NV300 a Fiat Talento. Ešte nedávno bol vo výrobe aj Opel Vivaro, avšak tam sa zmenili pomery a náhrada prišla vo forme Zafiry Life s pôvodom v koncerne Peugeot-Citroën.

Zmenená je teda maska chladiča, kde sú miesto jedného diamantu tri. Na volante je zmena tiež a nápis na kufri sumarizuje čo sa muselo zmeniť. Pod kapotou bude buď 1,6-litrový štvorvalec s dvomi turbami a výkonom 103 kW (140 k), alebo dvojliter s 125 kW (170 k). Na výber bude z dvoch dĺžok, dvoch prevodoviek a u nás nebude.

My tu predsa máme Trafic aj Talento, takže segment máme na Slovensku celkom pokrytý. Mitsubishi Express je určený pre trhy v Austrálii a Oceánii. Ale je to dôležitý model, lebo je prvý, ktorý vznikol na základe komponentov nového vlastníka japonskej automobilky. Zatiaľ bude v ponuke len ako plechový van, ale do ponuky sa dostane časom aj presklená verzia pre pasažierov. Ani to nebude problém, lebo aj to má Renault bežne v ponuke.

Ak chcete vedieť aký je Express, tak si môžete prečítať náš test plechového kusu Renaultu Trafic.