Chcete rozumne veľký sedan od Audi? A3 Sedan je pre vás

Audi pokračuje v zväčšovaní svojich modelov. To znamená, že nový A3 Sedan je taký veľký ako A4 pred nejakou dobou.  A A4 je zase taká veľká ako… Vlastne to je jedno. Veď A3 Sedan je tou hviezdou, ktorú automobilka predstavila. A vyzerá dobre.

Verzia sedan prichádza iba chvíľu po predstavení hatchbacku. Konernová platforma je rovnaká akú má aj Škoda Octavia, Seat Leon a, samozrejme, Volkswagen Golf. Audi bude mať zástupcu naozaj všade. Teda A3 nebude mať verziu kombi, ale Q3 ju dokáže trochu suplovať. Už na prvý pohľad to je Audi, zložito tvarované predné svetlá má predsa aj Q8, A6 a A4. Vlastne ich majú takmer všetky nové modely. Reálne nová generácia A3 Sedan vyzerá ako dôkladný facelift tej predchádzajúcej.

Vnútri je to o niečom inom ako mal predchodca, ale zároveň to pripomína ostatné modely. Avšak len tie menšie, lebo klimatizácia má ovládanie samostatné, nie displejové. V štandardnej výbave bude mať stredný displej 10,1 palca uhlopriečky, ktorý je zabudovaný do prístrojovej dosky, nie je ako prilepený tablet. Pred vodičom je znova štandardne 10,1-palcový displej miesto prístrojov. Za príplatok bude 12,3-palcový. A tiež bude možné doplniť head-up displej.

Stredová konzola bude mať ten malý prepínač automatickej prevodovky podobne ako Golf, či Octavia. Vlastne s týmto začalo Porsche a diel ostal v koncerne. Použitie tejto páčky je možné vďaka použitiu systému shift-by-wire.

No a prečo vlastne existuje, okrem kontinuity ponuky a zväčšovania A4? Aby mohol konkurovať Mercedesu triedy A sedan a BMW radu 2 Gran Coupe. O motoroch bolo rozhodnuté už predstavením hatchbacku, sedan bude mať rovnaké. A naviac, je jedným z najkrajších Audi aktuálne v ponuke.