Jozef Kabaň vymení Škodu za BMW

Nové Škody sú pekné. Dobre, Octavia po facelifte je minimálne kontroverzná, ale Superb a Kodiaq naozaj vyzerajú k svetu. Môže za to človek, ktorý stál aj za Bugatti Veyron, slovenský rodák z Námestova, Jozef Kabaň.

Lenže časy sa menia a šéfdizajnér Škody mení svoje pôsobisko. Rôznym vtipom nahráva práve nie príliš lichotivé hodnotenie Škody Octavie s modernizáciou. Ale facelift účel splnil a Octavia sa z auta, ktoré je bežné stala niečim novým s obrovskou virálnosťou a nečakaným nárastom záujmu.

Tak kam sa dostane? Jozef Kabaň bude zodpovedný za dizajn BMW. Nie všetkých, na Mkové a i-čkové bude stále mať vplyv  Domagoj Dukec. Pod vedením dizajnového šéfa, Adriana von Hooydonka bude mať na starosti samotnú značku BMW. Napadá nám ďalší vtip, niečo o dvojitých svetlách, ale zostávame vážni.

Mnohí tvrdili, že nové BMW sú nudné, takže práve príchod Jozefa Kabaňa na nový post môže spraviť rez a priniesť sviežejšie myšlienky. Kabaň nahradí Karima Habiba, ktorý odišiel z BMW na vlastnú žiadosť. Ten v roku 2009 prešiel do BMW z Mercedesu, kam sa dostal z BMW.

Za vtipnú vizualizáciu ďakujeme Durci Design.