Good news! Sandero RS bude!

Vedeli ste, že Sandero od Dacie má nižšiu hmotnosť ako Renault Twingo? To je už dobrý základ na hothatch. Lenže zatiaľ koncern, teda aliancia takúto avantúru nedovolila, aby náhodou Sandero RS neohrozilo Clio RS. Lenže časy sa menia.

Na Cliu RS veľa ľuďom vadí dvojspojková automatická prevodovka. Tá síce vadí najmä tím, ktorí sa na ňom neviezli. Ale to je iná pesnička. Renaultsport sa pustil aj do rumunského základu. Má rovnakú lištu v spodnej časti nárazníka ako ostatné modely RS. A tiež má LED predné svetlá. Celkovo vyzerá agresívnejšie, má dvojitú koncovku výfuku, veľké kolesá s pneu Continental a pár prvkov pripomínajúcich RS aj vnútri. Výborné! Chceme aj Daciu Sandero RS!

Renault Sandero RS je určený najmä na trhy, kde nie je Dacia v ponuke, napríklad Rusko a Brazília. Zatiaľ nie je známe, čo bude pod kapotou, ale vraví sa o atmosfére so šesťstupňovým manuálom. Takže 2,0 z Clia RS Mk3? Alebo to bude upravený motor z brazílskeho Dusteru s výkonom 104 kW (143 k)? Uvidíme onedlho. A patrične sa tešíme.