Aj Ford Galaxy zahrabe štyrmi

Volkswagen Sharan ho mal, Seat Alhambra ho mala. Teda Volkswagen Group mal náskok pred Fordom. Ale ten sa ruší, lebo aj Ford Galaxy ponúkne pohon všetkých kolies. Inteligentné 4×4 je pritom vždy online.

Slovo inteligentný značí, že systém dokáže rozoznať, keď je predok na ľade a zadok na asfalte. Vtedy pošle všetko krútiaci moment dozadu. Toľko pri rozbiehaní a nízkych rýchlostiach. Pri jazde nad 30 km/h zase zistí, že je v zákrute a znova pošle väčšiu časť dozadu. Pomôže tak obmedziť nedotáčavosť.

„Inteligentný pohon všetkých kolies sa aktivuje podľa potreby, takže vodič v modeli Galaxy môže využívať skvelú priľnavosť aj v zimných podmienkach. Systém ďalej zlepšuje charakteristické vlastnosti jazdnej dynamiky osobného vozidla s minimálnym zvýšením spotreby paliva a bez vplyvu na kultivovanosť jazdy. Vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies môžu vodiči s modelom Galaxy ťahať príves s hmotnosťou až 2 000 kg,“ povedal Ulrich Kösters, riaditeľ radu vozidiel spoločnosti Ford of Europe.

Pohon všetkých kolies bude v ponuke buď s naftovým motorom 2,0 TDCi s výkonom 110 kW (150 k) a manuálom so šiestimi stupňami, alebo s rovnako natovým TDCI s výkonom 132 kW (180 k) a rovnakostupňovým automatom.

Celé to znie výborne. Ford konečne rozbehne plnohodnotný útok proti rodine VAG.

All-New Galaxy is Latest Ford to Offer Intelligent All-Wheel Dri