Facelift upraví vizáž Mercedesu CLA (najmä s AMG balíkom)

Facelift Mercedesu CLA, ako aj jeho kombiverzie označenej Shooting Brake bol úplne očakávateľný, najmä po tom, ako s ním vyrukoval najmenší model A. Nové nárazníky a nové tvary diskov s priemerom 18 palcov sú poznávacím znakom inovovaného CLA.

Menej výrazným prvkom je zmenená maska chladiča s diamantovým povrchom. Tak teda aspoň automobilka označuje masku, kde vystupujú malé strieborné prvky v čiernom pozadí. Kľudne to mohli nazvať aj vesmírnou maskou, keďže sa dá k tým bodom priradiť aj myšlienka na hviezdy.

Áčku faceliftom pribudla ostrá zelená farba, CLA privíta novú modrú Cavansite. Bude to metalíza. Zaujímavou novinkou sú svetlá LED High Performacne. Ani nie tak tým ako fungujú, ale tým, že dostali teplotu svetla bližšiu k dennému svetlu ako ku xenónu. Zvonka sa najviac zmenila verzia s balíkom AMG, ktorá vyzerá lepšie ako predtým.

V interiéri je tenší displej a nové látky. Nič viac zlepšovať nebolo treba. Teda na prvý pohľad. Inak sa zmenili prístroje pred vodičom a rozšírila ponuka obložení prístrojovej dosky.

Motory sa meniť nebudú a základnou naftou bude 1,5-litrový štvorvalec s výkonom 81 kW (110 k). Najslabší benzínový agregát s 1,6-litrovým objemom ponúkne 90 kW (122 k).

Zmena príde pre model Mercedes-AMG CLA45, podobne ako pri Áčku vzrastie výkon prepĺňaného dvojlitra. Pôvodný výkon 265 kW (360 k) vzrastie na 280 kW (381 k). Krútiaci moment sa vyšvihne z 450 Nm na 475 Nm. Bude to znamenať o pár desatín sekundy rýchlejšie stovku a hlavne brutálnejšiu reakciu na zošliapnutie plynu v akomkoľvek otáčkovom stave. Keď tak nad tým rozmýšľame, bol niekto, kto povedal, že už slabšie malé AMG malo letargické reakcie?

Nové CLA aj CLA Shooting Brake budú debutovať v Berlíne na udeľovaní športových cien Laureus World Sports Award v apríli. Do predaja sa dostane v júli.