Facelift Mercedesu GLK: Liečim sa z hrán, ale pomaly

Mercedes-Benz GLK bol vždy skoro tak hranatý ako naozaj terénny model G. To však nezapadá do najnovšieho trendu nastoleného novými modelmi B, ML a A. Tie sú oblejšie, takisto ako facelift triedy C.

GLK sa vydalo v týchto stopách tiež. Ale len veľmi opatrne. Hranatú tvár si čiastočne zachovalo. Aj vás napadla paralela s Davidom Coulthardom? Možno dizajnér pôvodného auta mal miesto prezidenta v pracovni práve tohto pretekára.

Teraz sa prednými svetlami a pásom LED diód v nich posunulo k novej triede B. Nový nárazník sa tiež trochu zaguľatil a je príbuznejší napríklad k ML. Oživenie podstúpili aj hmlovky a zadné svetlá s nečakanou technológiou. Ak hádate LED, tak je to správne. Diódy sa pracú do všetkých možných aplikácií. Klasickou zmenou pri faceliftoch sú kolesá, nie je tomu inak ani tu.

Možnosť priplatenia za AMG balík mnohí ocenia. Obsahuje predný a zadný nárazník, inú masku chladiča, AMG LED denné svetlá, 19 palcové disky a športovejšie nastavenie pruženia. Odporúčame prečítať ešte raz obsah balíka. Je to naozaj tak, AMG má špeciálne LED svetlá na denné svietenie. Nezachádza to už trochu ďaleko?

Auto bude predstavené v New Yorku na autosalóne ako model pre rok 2013. Postupne sa facelift objaví aj v Európe. Nepredpokladáme, že sa ceny budú nejako meniť.

Aby bola galéria fotiek jasná, šedá je normálna verzia, biela je s balíkom AMG doplnkov. Mimochodom, na tejto fotke je aj facelift nesmrteľného G. Zaujímavý spôsob zverejnenia! To dostane aj verziu 65 AMG…