Veľký priestor v štýlovom kabáte

Automobilka Ford si pre nás tento rok pripravila veľmi zaujímavú novinku. Najskôr to bol iba koncept, predstavený v Ženeve. No teraz je isté, že v apríli ho uvidíte naživo na výstave úžitkových vozidiel „Commercial Vehicle Show“ v anglickom Birminghame. Už žiadne hranaté záležitosti, od nich je Ford Tourneo Custom na kilometre vzdialený. Prináša nápaditosť a nezameniteľný štýl.

Trochu väčší brat malej Fiesty  je dynamický, štýlový cestovateľ.  Určený pre nových zákazníkov ako vozidlo na osobnú potrebu, na vyjadrenie určitého životného štýlu alebo ako luxusný mikrobus na prepravu cestujúcich. Dlhé trasy nebudú predstavovať žiaden problém. Skôr naopak. Atraktívne pracovisko a jazdné vlastnosti podobné osobným autám potešia nejedného vodiča.

Vybrať si môžete dve dĺžky rázvoru, kratší 4.97 metra a ak by to bolo málo, až 5.34 metra. Od toho sa odvíja vnútorný priestor pre ôsmich alebo deviatich pasažierov a samozrejme aj pre ich batožinu. A variácií usporiadania sedadiel je skutočne veľa.

O jazdnú dynamiku sa postará ako inak naftový motor Duratorq 2.2 TDCI. Ten roztáča kolesá svojimi 73 kW (98 koní) alebo 114kW (153 koní). Systém štart –stop, alebo presnejšie  Auto-Stop-Start, je úplnou samozrejmosťou. Veď úspora paliva je vždy vítaná a v dnešných časoch dvojnásobne.