Chcete jedinečný Peugeot 208? Program Individual pomôže

Automobilka Peugeot rozširuje ponuku svojich produktov a vytvára novú možnosť s názvom Individual. Je presne tým, čo si pod týmto názvom môžeme predstaviť. Je to úprava vozidla podľa požiadaviek zákazníka. Ale vzhľadom na ceny a podobné nákladové požiadavky je ponuka taká, aby zákazník neutratil rovnakú sumu ako stojí vozidlo.

Toto ale znamená, že špeciálne laky, ktoré budú iba pre to konkrétne auto sa konať nebudú. Našťastie, lebo pri Porsche stojí taký lak 15-25 tisíc eur. To už je viac ako Peugeot 208 samotný. Fabrika v Trnave sa vybrala síce cestou individualizácie, ale s rozumným rozpočtom. Takým, aby mohol unikátnosť zvážiť každý, kto o novej dvestoosmičke uvažuje a objednáva si ju.

V ponuke bude síce figurovať aj možnosť upraviť si auto priamo podľa predstáv, ale základom bude katalóg s predom pripravenými možnosťami.

Za 250 eur bude možnosť akýchsi tetovaní na viečku nádrže a krytoch zrkadiel. Na viečko výrobca aplikuje fóliu a kryty zrkadiel sú vytvorené nanesením vzoru a následným viacvrstvovým lakovaním a niekoľkostupňovým brúsením do jednej roviny.

Za šesťsto eur pridá automobilka ku týmto dvom prvkom ešte aj menší polep zo špeciálnej fólie, ktorý naťahuje na prvé priľnutie. V tomto balíku sú zahrnuté aj niektoré diely, ktoré si zákazník môže dať nalakovať do požadovanej farby. V cene je aj možnosť ozvláštnenia interiérového panelu, toho, čo je úpätí prístrojovej dosky prechádzajúcej zo stredového tunela, taktiež podobnou grafikou vo forme nálepky.

Vrcholom ponuky je celopolep vozidla, ktorý pridáva aj spomenutú interiérovú nálepku, či lakované emblémy a špeciálne úpravy spätných zrkadiel. Táto možnosť bude za veľmi prijateľnú cenu 1300 €.

Stellantis a hlavne trnavská časť Peugeotu, prináša odľahčenú možnosť vylepšenia auta, pričom mu dokáže za rozumnú sumu vtlačiť istú dávku jedinečnosti. Tieto ceny sa týkajú prednastavených polepov a tetovačiek. Ak by ste chceli niečo špeciálne, viete sa dohodnúť vo výrobnom procese s automobilkou a tá vám nachystá vašu špecialitu podľa predstáv. Ale špeciálne grafiky budú logicky aj trochu drahšie.