BMW Z4 M40i Pure Impulse

BMW Z4 Pure Impulse s manuálom chcete, len to neviete

BMW vyrába naozaj široké portfólio vozidiel a preto nie je prekvapením, že aj dvojmiestny roadster Z4 v ňom má svoje miesto. Ja som kedysi vyskúšal Z4 s dvojlitrovým štvorvalcom a už tá bola vynikajúca. Na krátku chvíľu som si mohol vyskúšať aj M40i, ktorá bola ešte lepšia. Ale teraz prichádza ultimátna verzia Z4 Pure Impulse, ktorá bude mať manuálnu prevodovku.

BMW pripravilo šesťstupňovú manuálnu prevodovku s novými vonkajšími prvkami. Zmenené sú dráhy a celkovo pocit, ktorý prevodovka dáva pri preradení. Šesť stupňov stále kombinuje iba s pohonom zadnej nápravy a na druhom konci je trojlitrový radový šesťvalec. Má výkon 250 kW (340 k) a krútiaci moment 500 Nm. Krútiaci moment je dostupný v širokom spektre otáčok. Na stovku sa Z4 M40i, s manuálnou prevodovkou, dostane za 4,6 sekundy. Áno, je to horší čas ako má automat, ale to nie je relevantné, relevantné sú len zážitky z jazdy.

Z4 Pure Impulse zmení aj vizáž

Pre vylepšenie jazdných zážitkov BMW Z4 M40i Pure Impulse siahli konštruktéri aj na podvozok a adaptívne tlmiče získali nové softvérové nastavenie. Zmenami prešli ale aj pružiny a stabilizátory s tuhším profilom. Táto verzia BMW Z4 bude stáť na nových zliatinových diskoch so zmiešaným priemerom. Už to nie je len o zmene šírky vpredu a vzadu, ale mení sa aj priemer. Vpredu budú mať 19 palcov a vzadu až 20 palcov. Budú mať viaclúčové prevedenie a štandardne čierny lesklý lak doplnený o brúsené plochy.

Niektoré zmeny ale prídu do všetkých verzií automobilu. Takou výraznou zmenou bude štandardné použitie balíka doplnkov M, ale aj rozšírenie vzorkovníka o fantastickú farbu San Remo Green. Ďalšou novou farbou bude Frozen Deep Green zo vzorkovníka BMW Individual určená výhradne pre Pure Impulse.

Interiér špeciálnej série predvedie štandardne čalúnenie kožou hnedej farby s označením Cognac. Z4 Pure Impulse bude možné rozoznať aj podľa štandardného balíka Shadow line. Ak neviete, čo to je za balík, tak to je presne ten, ktorý zo strieborných a hliníkových líšt spraví lišty čierne. BMW tak nezaháľa a pripravilo jedno z najčistejších šoférskych áut. A chcem ho do garáže. Chcete ho aj vy, ale ešte ste o tom doteraz nevedeli.


BMW Z4 M40i Pure Impulse