Bistric Carwash & Detailing

Bistric Carwash & Detailing: Pozrel som si ako vyzerá detailing v priestore na mieru

Detailingové spoločnosti vznikajú a zanikajú veľkou rýchlosťou, ale niektoré sú stálicami. Niektoré sa držia a fungujú už dlhé roky. Na to, aby niekto začal a prerazil v tomto svete ale potrebuje predstaviť úplne špeciálnu koncepciu. Preto som sa bol pozrieť v Bistric Carwash & Detailing v Záhorskej Bystrici, kde je prvá detailingová hala postavená priamo s týmto zámerom.

Ako sa teda stavia detailingové centrum? V prvom rade treba mať jasnú víziu a optimálne je mať všetko pod jednou strechou. Bistric presne toto ponúka a po vojdení vozidlom môže ísť auto (motorka, loď, malé lietadlo) rovno do umývacieho boxu. Z neho do sekcie na úpravu čistoty interiéru, či iné kúry ako v kúpeľoch pre auto a z nej do samostatnej garáže buď na dokončenie pre leštenie, alebo na aplikáciu PPF fólie. Ja som napočítal minimálne 15 miest, kam by sa dalo umiestniť auto a pracovať na ňom. V treskúcej zime tak chalani majú dva týždne roboty bez toho, aby niečo museli vyťahovať z interiéru.

Bistric Carwash & Detailing ponúka nielen klasické umývacie procedúry, ale aj náročnejšie druhy čistenia. Všetko sa odvíja od spolupráce so značkou Gyeon, ktorá je aj v základnom motte a na veľkom banneri v priestore. Starostlivosť o auto sa postupne dostáva do popredia a preto nie je o detailingové služby núdza, ale niekedy je problém nájsť ich v určitej kvalite s rozumnou cenou.

Bistric Carwash & Detailing

A aj napriek tomu, že Bistric pôsobí až honosne, najmä pri pohľade na presklenú odovzdávaciu miestnosť, ceny sú viac než prijateľné. Základné umyte zvonka je za 30 €, základné čistenie interiéru za 35 € a ak chcete tieto dva produkty skĺbiť, tak máte výhodnú cenu 55 €. Ostatné sa už odvíja od požiadaviek a napríklad cenu za aplikáciu PPF fólie experti oznámia podľa veľkosti auta. Výbava tohto detailingového centra obsahuje aj miestnosť, v ktorej, na vyrezávacom zariadení, prebieha samotná príprava jednotlivých dielov z fólie, aby ich nebolo nutné rezať priamo na vozidle. Všetky procesy teda prebiehajú naozaj pod jednou strechou.

No a čo je ďalším výrazným rozdielom oproti detailingovým štúdiám v priemyselných častiach každého väčšieho mesta? Je to určite ponuka služieb naviac. Veď Bistric nie je len o samotnom detailingu, ale aj o možnosti využitia času na obed, prípadne iné jedlo v reštaurácii hneď vedľa. Ak si teda objednáte štandardný program umývania, na ktorý si dohodnete presný termín kľudne cez internetový systém, tak nemusíte riešiť dopravu do a zo Záhorskej Bystrice, ale môžete posedieť v reštaurácii vo vedľajšej budove.

Toto je jedno z najkomplexnejších detailingových centier na Slovensku. Vlastne nech som po budove chodil koľkokoľvek, nenašiel som nič, čo by mi prišlo čo i len trochu menej logické. Toto je miesto postavené efektívne, logicky a pekne, čo zaručuje, že základ na kvalitné služby je. A druhá časť, ľudská stránka je tiež na vysokej úrovni. Bistric sa aj napriek krátkemu času na trhu radí medzi najlepších, jednotliví experti majú predsa bohaté skúsenosti s detailingom, alebo s lepením fólií.