Nová Toyota Landcruiser je už v predaji

Toyota Landcruiser prichádza na trh v úplne novej podobe a generácií, ktorú si aj slovenskí zákazníci môžu online rezervovať už od 5.decembra. Auto bude na začiatku dostupné v edíciách First Edition a Executive.

Nová Toyota Landcruiser sa vracia k odkazu legendárneho modelu BJ zo sedemdesiatych rokov. Prioritou novinky je teda priechodnosť aj tým najnáročnejším terénom. Auto stojí na platforme GA-F. Oproti predchodcovi je tuhosť vyššia až o 30%, u rámu je to dokonca až o 50%. Zároveň ide o prvý Landcruiser s elektrickým posilňovačom riadenia, takže ani ovládateľnosť a komfort nezostávajú stranou.Land Cruiser je vybavený systémom pre „plazivú“ jazdu (Crawl Control), elektronickou uzávierkou diferenciálu a kombináciou systému Multi-Terrain Monitor a panoramatického monitora. V kabíne sú 12,3″ displeje, audiosystém s 10 reproduktormi, vyhrievanie aj odvetrávanie sedadiel a tiež asistenčné systémy Toyota Safety Sense. 

Verzia First Edition bude dostupná iba v malej sérií a pre zákazníkov, ktorí si auto ako prví objednajú online. Spoznáte ju podľa 18″ kolies a dvojfarebnej, pieskovej alebo dymovo modrej farby a okrúhlych svetlometov. Táto verzia bude dostupná iba so siedmimi miestami. Ak chcete iba päť miest, siahnete po verzii Executive, ktorá ich ale môže mať zároveň aj sedem. Tú spoznáte podľa ešte väčších, až 20″ kolies a odlišných svetlometov. Pod kapotou budú obe mať 2,8-litrový turbo diesel s výkonom 204 koní/150 kW, avšak v roku 2025 príde aj mild hybrid.

Ak si nový Landcruiser objednáte počas týchto dní, očakávajte dodanie v Októbri budúceho roka.