Ženeva 2012: Nie je všetko ružové – Najhorších 5 exponátov

V lesku reflektorov na výstave sa ocitli aj niektoré exponáty, ktoré neboli dvakrát pekné. Nesúdime vkus iných, niekomu sa to môže páčiť. Pre nás to je ale ako zajedať klobásu krémešmi. Dá sa to, ale veľa ľudí bude krútiť hlavou. Z celého autosalónu sme postupne vyselektovali Top 5 najhorších áut.

1. FAB Mercedes-Benz SLS Roadster

Mercedes SLS je vskutku krásne auto. Platí to aj pre kabriolet. Škoda, že sa do neho pustil úpravca FAB. Extrémne rozšírenie a bodykit totálne pokazili to, čo bolo predtým skoro majstrovským dielom. Ak sa vám to na fotkách javí ako relatívne znesiteľné, tak to je optický klam. V reálnom svete to je však strašidlo.

2. RUF RXL (Panamera s predĺžením)

Toto auto vraj vzniklo kvôli tomu, že klientela v Číne si myslela, že v normálnej Panamere je vzadu málo miesta. Asi tam nikto nevysvetlil, že Panamera má byť autom pre šoféra a nie autom so šoférom. RUF sa chopil problému a predstavil predĺženú verziu. Už normálna Panamera je v porovnaní s Maserati Quattroporte tou škaredšou alternatívou, avšak RUF RXL zašiel ešte ďalej. Celkové predĺženie narástlo na 40 centimetrov. A bojíme sa, že ozrutu niekde stretneme na ceste.

3. Bentley SUV

Všetci sa toho momentu obávali. Predpoklad bol, že bude vyzerať ako Continental, so štyrmi kruhovými svetlami vpredu. Nikto publikum nepripravil na to, čo sa vydralo spod plachty v Ženeve. Slová na opísanie tvarov nestačia. Malo by sa podobať na Mulsanne. Za celý design hovorí to, že po prijatí publikom sa v Bentley rozhodli, že produkčnú verziu ešte prerobia.

4. Invader

Už minulý rok Invader strašil na tom istom mieste. Teraz si biely strašiak zobral na pomoc čierneho. Monsterparty bola jemnejšia ako minulý rok. Jediné odbytisko úpravy Toyoty LandCruiser vidíme na Blízkom východe.

5. Nové Audi A3

Niežeby bola nová verzia A3 škaredá, to vôbec. Je však skoro rovnaká ako tá predtým. Chvíľami sme si pri pohľade na auto neboli istí, či sa jedná naozaj o nové auto, alebo len o jemný facelift. Kedysi sa hovorilo, že najlenivejších dizajnérov má Porsche. Vyzerá to však, že prešli do štyroch kruhov, alebo minimálne tí z Aud boli na exkurzii a okukali techniku dizajnu pomocou kopírky.

Páči sa vám kreácia od FAB, ktorá vznikla z Mercedesu SLS Roadster?