Martin Semerád za volantom továrenského Lotusu

Nový Lotus Exige R-GT, určený pre súťaže rally, sme vám už pred istým časom predstavili.

A práve za volantom tejto atraktívnej „zadokolky“ bude v tejto sezóne sedieť mladý a talentovaný Martin Semerád. Tento nádejný český pilot, mimochodom štvrtý muž minuloročných MS produkčných vozidiel, sa totiž stal továrenským jazdcom tímu Lotus. Prvotný impulz prišiel od Antonína Charouza a následne nabrali veci rýchly spád.

Martin by mal s Exigeom absolvovať, v rámci jeho vývoja, vybrané podniky majstrovstiev ČR v šprintrally. Tím jeho otca by mal k dispozícii dostať dva exempláre a stať sa tak akýmsi „satelitom“ fabrického tímu Lotus, s ktorým bude veľmi úzko spolupracovať a pomáhať tak s vývojom tejto novej súťažnej zbrane. Špekuluje sa totiž o tom, že Lotus má zálusk účastniť sa v budúcnosti MS v rally.

Každopádne, ďalšou pozitívnou správou pre nás je, že druhý Exige by mali Semerádovci pripravovať pre našu rallyovú legendu – Igora Drotára. V jeho podaní určite nebude o efektné drifty núdza.

Na záver len v krátkosti zhrnieme technické údaje Lotusu.Výkon niečo cez 300 koní, turbo, pohon zadných kolies, šesťstupňová sekvenčná prevodovka a homologačná hmotnosť 1200 kg.