VW Transporter Edition: Niečo pre stavebníka i bikera

Volkwagen predstavil prikrášlenú verziu nesmrteľného Transportera. Auto, ktoré si nekúpite pre jeho krásu ale skôr pre jeho úžitkovú hodnotu. Dizajn má jasné, čisté a priame línie a ako celok to nie je najhoršie. Stačí však málo a z nevýraznej škatule sa stane štvorkolesový frajer. Ako keby si stavebný robotník kúpil nový oblek a vyrazil za zábavou. Charakter je rovnaký iba z vonku je niečo inak.

Okrem loga Edition sú tu ešte ďalšie odlišnosti. Šedé nudné plasty sú lakované vo farbe karosérie. A hneď to pôsobí luxusnejšie. Obľúbená biela farba je praktická a krásne kontrastuje s veľkou čiernou strechou. Tá spolu s čelným sklom vytvára dojem otvoreného priestoru nad vašou hlavou. Kolesá robia auto, nemôžu teda chýbať 17“ alebo ešte lepšie 18“ disky. Najlepšie v matnej čiernej aby to bolo dokonalé.

Auto, ktoré má štýl a odvezie čokoľvek. Môžete napríklad naložiť svoj zjazdový špeciál  a vyraziť do bikeparku. Alebo len cez mesto a zaparkovať pod lesom, kde máte obľúbený trail. Pridáte niekoľko samolepiek vašich obľúbených značiek a budete na ceste neprehliadnuteľný. Alebo postavíte klubovňu na kolesách, s gaučom, audio sústavou, hracími konzolami a možno aj mini barom, ak sa zmestí. Pretože zvoliť môžete iba krátky rázvor ale zase s úplne rovnou podlahou.

Je vlastne úplne jedno čo robíte, aj keby ste vozili inštalačný alebo stavebný materiál. Hlavné je, že pri tom používate práve toto auto. Nie úplne obyčajnú dodávku. Ak ste sa práve rozhodli, môžete si ju kúpiť. Z cenovkou necelých 27.000,- eur, elektrickým ovládaním okien a zrkadiel, centrálnym zamykaním a s malým koženým paketom to nie je najhoršie. Na výber sú tri benzínové a rovnako tri naftové motory s výkonom od 75kW do 150kW. Ostáva už len priplatiť za bi-xenónové predné lampy s LED denným osvetlením a vyraziť.