Špeciálna séria pri uvedení Mercedesu A45 AMG

A45 AMG bude poriadna raketa, veď so svojim výkonom nebude mať konkurenciu. Z dvojlitrového štvorvalca doluje 265 kW (360 k). Viac informácií sme už uviedli.

Ale Mercedes je známy tým, že začiatok predaja podporuje špeciálnou sériou Edition 1. Podobne to spravil aj s novým CLA, s Céčkom kupé a pokračuje aj s novým A45 AMG. Biela farba Cirrus White je ozvláštnená matnými šedými pruhmi cez kapotu, boky a strechu.

K dizajnu niečo povedal aj balík Aerodynamics package. Ten dotiahol väčší predný spojler nárazníka a hlavne krídlo nad zadným oknom. Podľa všetkého je červená farba jediná, ktorá pridáva nejaké kone naviac. Aj A45 AMG Edition 1 ju využije. Okrem brzdových strmeňov sa objaví na lemovaní prednej masky, zrkadlách a zadnom spojleri.

Auto stojí na čiernych 19-palcových diskoch s červeným stredom obutých do pneumatík s rozmerom 235/35 R19.

Interiér si tiež vezme k čiernej farbe na pomoc červenú. Prešívanie fantastických sedadiel AMG Performance, volantu a aj pásy vo výduchoch budú tejto farby. Edition 1 tak bude znamenať výraznú cenovú výhodu hneď na začiatok. Vyzerá to super, ale otázna je cena. Najbližšia filozofiou je Impreza STI, ktorá stojí 46 490 eur.