Volvo zverejnilo perfektný interiér XC90

Volvo XC90 sa už teraz dá nazvať pamätníkom. Veď jeho súčasná, stále prvá generácia je na trhu už od roku 2002. Aj napriek tomu má ešte stále čo povedať. Lenže vývoj je nezastaviteľný a vek 12 rokov je skôr zo sveta dodávok, takže v auguste príde nový model.

Severská automobilka vypustila do obehu prvé obrázky interiéru. A ak budeme úprimní, tak vyzerá naozaj veľmi dobre. Samozrejme nestratí sedemmiestne usporiadanie, ktoré bolo v niektorých prípadoch hlavným rozhodujúcim faktorom.

Všetko vyzerá akosi jednoducho, ľahko. Neprekáža ani obrovský dotykový displej v strede. Niečo podobné ako má Tesla Model S. Ale fakt brutálny je vrch automatickej prevodovky, ktorý prichádza do styku s rukou šoféra. Je kryštálový a vyrobil ho švédsky výrobca Orrefors (na fotkách v čiernom interiéri). Nie, vážne, ten interiér je priam fantastický. Možno to na letmý prvý pohľad nie je zrejmé, ale jednotlivé detaily udivujú stále viac.

Jemné kožené čalúnenie, drevené obklady a hliníkové prvky si samozrejme automobilka neodpustila. Taktiež použila plne digitálny prístrojový panel pred vodičom. Možno sa na ňom budú meniť aj jednotlivé témy, podľa nastavenia režimu, ako napríklad pri BMW radu 7. O komfort sa bude starať aj štvorzónová klimatizácia a hlasové ovládanie Apple CarPlay.

Už teraz sa tešíme na zvyšok auta!