Toyota Yaris po facelifte so štyrmi motormi

Megalomanské X má k Toyote prilákať nových zákazníkov, ktorí dávali prednosť viac odviazaným značkám. Začal s ním malý krpec Aygo a po facelifte sa nový charakter dopracoval aj na väčší Yaris, ktorý sa musí vysporadúvať s Renaultom Clio, či Fordom Fiesta.

V rámci X-kovej masky sa podarilo zakomponovať do prednej časti aj LEDky na denné svietenie. No a okrem papule sa zmenil aj zadný nárazník a nové tvary získali aj zliatinové disky s priemerom 15 a 16 palcov.

Vo vnútri výrobca pripravil novú prístrojovú dosku, ktorá má mať obligátne kvalitnejšie prevedenie. Najviac však vidno nový sedempalcový displej ovládajúci systém Toyota Touch 2.

Malý hatch si prevezme motory z verzie pred faceliftom. Takže ako základ bude litrový trojvalec s výkonom 51 kW (69 k) a krútiacim momentom 95 Nm. Silnejšia alternatíva so štyrmi valcami a objemom 1,33 sa dopracuje k 73 kW (99 k) a 125 Nm. Naftu bude na svoj beh potrebovať 1,4-litrový štvorvalec dosahujúci 66 kW (90 k) a 205 Nm. Ako štvrtý bude v ponuke hybrid s kombinovaným výkonom 74 kW (100 k).

Už len mala Toyota dať X do názvu a bolo by to dokonalé. Čo tak Ayxo, či Yaxis?