Už len päťdverové Mini nám chýbalo

Marketingové prieskumy a hľadanie medzier na trhu sú niekedy väčším pánom ako zdravý rozum a historický odkaz. Mini historický odkaz už vôbec nerešpektuje. Veď inak by nevznikli modely Countryman, či dokonca Paceman.

Ďalšiu ranu dáva najnovšia karoséria. Prvýkrát bude Mini dostupné ako päťdverový hatchback. Čítate správne a prvý apríl je už dávno za nami. Oproti trojdverovému krpcovi má o 72 milimetrov dlhší rázvor a priestor na hlavu sa zväčšil o centimeter a pol.

Dizjanové prvky prišli z trojdveráku, tam sa nie je o čom baviť. Krátke zadné dvere však nebudú práve ideálne na nastupovanie, ale stále lepšie ako liezť tam cez sklopené predné sedadlá. Dĺžka väčšieho Mini sa zväčšila o 161 milimetrov, čo pomohlo aj kufru. Ten narástol o 67 litrov na 278 litrov celkovo. Po sklopení sedadiel delených v pomere 60:40 sa dá dnu umiestniť až 941 litrov.

Motory do päťdveráku prejdú z trojdveráku. Takže môžeme čakať 1,5-litrový trojvalec a dvojlitrový štvorvalec. Obe ako benzín aj diesel. Mini s dvojicou dverí naviac sa začne predávať už na jeseň tohto roka. Síce sme najskôr auto ohovárali, ale akosi sa nám dostáva čím ďalej, tým viac pod kožu. Možno to bude nakoniec super auto.