Mercedes a Airstream znamenajú luxusné cestovanie

Mercedes Sprinter je jednou z top dodávok v súčasnosti, ako sme zistili aj v teste. Len ho zrádza trochu cena, najmä na trhoch citlivých práve na túto veličinu. Ale sto tisíc zaň je naozaj veľa. Lenže za tie prachy nie je obyčajný Sprinter, akých sú na cesty záľahy.

Na nedávnom stretnutí dílerov Sprinteru v USA ukázal Airstream model Autobahn. Je to jeden z najluxusnejších prepravníkov na dlhšie cesty po vlastnom prúdovom lietadle. Výrobca karavanov ho označuje ako nový štandard vo VIP cestovaní.

Kým exteriér by mohol byť kľudne aj biely, dôležité je to, čo sa skrýva vnútri. Práve z malých prúdových lietadiel si interiér zobral inšpiráciu. Obrovský van odvezie osem cestujúcich. Tí zadní majú každý dostupné vyhrievanie sedadla a elektricky nastaviteľnú opierku na nohy. Každý má tiež vlastný sklápací stolík a zásuvky pre USB, či 120V. Luxus podčiarkuje aj drevená podlaha a zábavný systém s 32-palcovou LED telkou a BluRay prehrávačom, či Apple TV.

Aby sa van nešuchtal po ceste, má pod prednou kapotou motor V6 s objemom 3 litre spaľujúci naftu. Ten má 140 kW (190 k) a pochádza zo základnej ponuky Sprinteru. Tento balík vychádza 133 024 amerických dolárov, čo je v prepočte 97 682 eur.

Mercedes Sprinter Airstream Autobahn 01 Mercedes Sprinter Airstream Autobahn 02