Úpravy Mercedes triedy G nemusia byť zvrátené, G63 Cabriolet je príkladom

To, čo nerobí Mercedes spravili úpravcovia. Nie je to len o pancierovaní modelu s označením Trieda G, ale je to aj o kabriolete. Vravíte si, že kabriolet existuje? Existuje ale musíte cestovať v čase. Naposledy boli vyrobené kusy z tejto série pred 10 rokmi ako G500 Final Edition s látkovou skladacou strechou. Podobný princíp a prístup ku otvoreniu strechy G63 využil aj úpravca Refined Marques z Nemecka.

Navonok auto vyzerá ako kópia toho, čo kedysi bolo pevnou súčasťou ponuky a jazdil na tom aj doktor z hôr. Ako základ pricupital model AMG G63, ktorý prešiel konverziou na otvorenú strechu s odkazom do minulosti na prevedenie práve finálnej série. G63 Cabriolet prináša podobné tvary, výstuž na úrovni druhého stĺpika a šikmé okno za ním.

Lenže tu je niečo naviac oproti pôvodnému modelu. Sú to dvere otvárané dozadu. Pôvodne sa mali otvárať normálne, ale nakoniec sa otvárajú oproti tým predným. Je to ako na Opli Meriva. Alebo na jednej najluxusnejšej značke vozidiel na sedanoch aj SUV.

Tento Mercedes G63 Cabriolet je špecifický tým, že úpravca pôvodne plánoval vyrobiť iba jediný kus, ale v momente ako sa to dozvedeli rôzni ľudia, ktorí nemajú na konci peňazí ešte veľa mesiaca, tak bola séria upravená na 20. Každý je už predaný a to aj napriek astronomickej cene 1,2 milióna eur.

Jeden z majiteľov, konkrétne vlastník tejto modrej krabice s odtieňom Blue China s červeným interiérom dokonca dostal ponuku na predaj za dvojnásobok.

Pritom základ je stále rovnaký ako má tradičné G63 ako vidíte v každom poriadnom nákupnom centre. Stále je pod kapotou štvorlitrový motor V8 s dvomi turbami dosahujúci výkon 430 kW (585 k) poháňajúci cez 9-stupňovú automatickú prevodovku všetky 4 kolesá. Takže je to jasné. Aj ak tento kabriolet chcete a máte mať peniaze, tak máte zjavne smolu. Akurát s tým, že peniaze sú mocný pán a možno dokážete úpravcu presvedčiť na váš vlastný a jedinečný kus G63 Cabriolet. Alebo si kúpte Landaulet na portálových nápravách.