Transporter tiež dostal update, VW predstavil inovovanú verziu T6.1

Po Multivane sa na svetlo sveta ťahajú aj ďalšie updaty už kultového vanu od Volkswagenu. Kultové sa stali zatiaľ všetky, minimálne po T4, na ostatné ešte čase nedozrel. Možno sa takým stane aj T6.1. Meno ako pre terminátora, ale auto príjemnej povahy.

Tak ako pri Multivane je zmenená najmä predná časť auta. Tá sa viac ponáša na štýl, s ktorým bojuje Touareg a Arteon. Teda, vlastne aj inovovaný Passat. Avšak tieto vany ľahko rozoznáte, majú charakteristický profil, s ktorým neradno niečo robiť a Volkswagen si to dobre uvedomuje. Od T4 je bočný pohľad na základnú líniu takmer rovnaký.

Vzadu až také veľké zmeny nie sú, rovnako bok ostal rovnaký ako pri T6. Akurát disky a zadné svetlá prišli k pár retušiam. Interiér je však niečo úplne iné. Je nový, moderný a má veľký dotykový displej. Nie je to telka ako v Touaregu, ale posun k modernejšiemu tvarovaniu nastal určite.

V ponuke budú naďalej dva rázvory, pričom postupne pribudnú aj rôzne výšky. Motory sa nebudú meniť, škála dvojlitrového naftového štvorvalca bude siahať od 66 kW (90 k) po 146 kW (197 k). Dve výkonnejšie verzie ponúknu aj pohon všetkých kolies 4Motion a ešte viac bude rozšírená dvojspojková automatická prevodovka.

Nám sa Transporter páči, ešte treba počkať na predstavenie Caravelle a Californie. Najmä tá posledná verzia bude fajnová.