Rodina 35 AMG sa rozrastá, pribudol Mercedes-AMG CLA35

Mercedes bude mať pre niektoré modely až dve AMG verzie. To nie je novinka, veď už trieda C bola 43 aj 63. Ale ako to bol nový prvok pre Áčko, tak to bude aj pre CLA. Je to logické, lebo práve tieto autá zdieľajú spoločnú platformu, tak výrobca logicky bude chcieť vyťažiť čo najviac zo všetkych modelov, ktoré na nej stoja.

Nové CLA 35 bude presne tým, čo sa teda dá čakať. Bude mať komponenty z Áčka, ale zároveň bude mať elegantnejšiu karosériu. Štvordverové kupé je vlastne športovejšie vyzerajúci sedan, ale s bezrámovými oknami. To znie super, len či nebude liezť do kapusty reálnemu sedanu z triedy A.

Na zvýraznenie AMG modelu použil Mercedes všetky prvky, ktoré aj na Áčko, má ostrejšie rezané nárazníky, veľký difúzor s dvomi koncovkami výfuku, reálnymi a tiež má aj žiarivú žltú farbu. Jasné, kolesá sú tiež iné, ale to je asi samozrejmosť. Aj interiér je AMGčkovejší. Sedadlá s integrovanou hlavovou opierkou sú jedna vec, ale nové zobrazovanie na displeji MBUX tiež poteší.

Motor v aute je dvojliter s prepĺňaním twinscroll turbom. Štvorvalec dosahuje výkon 225 kW (306 k) a krútiaci moment 400 Nm. Na stovke je CLA35 za 4,9 sekundy. Môže za to aj pohon všetkých kolies, teda štandardne predku, ale v prípade potreby 50:50. Prevodovka je 7-stupňová s dvomi spojkami a podporuje Race Start, čiže má program pre Launch Control. Spotreba, ak to niekoho zaujíma, je podľa WLTP 7,3-7,2 litra na sto.