Dodge Ram RT25 Supertourer ako karavan do apokalypsy

Asi málokto z nás počul o austrálskej značke Patriot Campers Off Road, skrátene PCOR. Tento ich najnovší model na základe amerického Dodge Ram 2500 Laramie je nazvaný RT25 Supertourer a je skvelým príkladom, ako sa so značkou PCOR zoznámiť.

Ram samotný vyzerá hrozivo, pridajte naň ale terénne pneumatiky, oceľové nárazníky či navijaky vpredu aj vzadu a máte pred sebou monštrum. Namontujte naň obytnú nadstavbu a dostanete obytné auto do apokalyptických podmienok Islandu, Patagónie, Grónska alebo austrálskej púšte, odkiaľ pochádza. Pod kapotou je obrovský sériový 6.7 litrový naftiak Cummins. Mierne zvýšený je ale podvozok, terénne balónové pneumatiky Baja Radial dodal Mickey Thompson. Rezervy sú tu pre istotu rovno dve, na streche nechýba svetelná rampa. V obytnej nadstavbe je sampzrejme posteľ, lenže nie hociaká. Skrýva totiž pod sebou vodný rezervoár, lítiové batérie, elektrický generátor, chladničku či kompresor a úložné priestory. Za príplatok je možné auto dovybaviť varným horákom, drezom a na strechu nainštalovať solárne kolektory.

Asi tušíte že takýto ultimátny stroj nebude za pár drobných. A veru, je tomu tak. Predajná cena sa pohybuje okolo sumy 215,000 AUD, čo je zhruba 136 000 Euro. Ak ale plánujete uniknúť z civilizácie do tých najodľahlejších kútov sveta, nemáte na výber.