Toyota Rav4 TRD nie je len ďalšie mestské SUV

Na práve prebiehajúcom autosalóne v Chicagu je možné v stánku Toyoty zahliadanuť drsne sa tváriaci model Rav4. Jeho prídavné meno je TRD, čo je skratka pre Toyota Racing Development.

Už z týchto indícii je zrejmé, že toto nebude len také obyčajné mestské SUV do nákupného centra, ale ambície bude mať aj v skutočnom teréne. Športové oddelenie Toyoty totiž pre „Ravku“ navrhlo designový, ale aj funkčný balík. Auto vychádza z verzie Adventure, TRD však jazdí na skutočne terénnych pneumatikách Falken Wildpeak Trail, ktoré sú obuté na matných šedých odľahčovaných 18″ diskoch. Rovnako celá karoséria sa nesie v kovovo šedej farbe, podtrhujúcej drsňácky výzor. Pneumatiky majú vzor špeciálne navrhnutý tak, aby sa čo najviac znížilo riziko defektu a zároveň mali dobrú samočistiacu schopnosť v teréne.

Nie je to však iba o designe, nové naladenie dostali tlmiče, pružiny sú červené. Cieľom bolo samozrejme vylepšiť správanie podvozku v terénu, laborovalo sa s nastavením odskoku a tlmenia. Farebných kombinácií je k dispozícii viac než dosť a určite si vyberie každý. Zvoliť možno čiernu Midnight Black alebo šedú Lunar Rock, ale aj bielu Pearl White či či perleťovú Ruby Flare Pearl. Taktiež je možná kombinácia s bielou strechou Ice Age. 

Interiér je pomerne nenápadný, o tom že nesedíte v bežnej Rav4 dávajú vedieť emblémy TRD na opierkach hlavy a gumových rohožiach či červené prešívanie. Mimochodom, sedadlá sú z materiálu SofTex, ktorý vzhľadom pripomína kožu ale je pritom ešte odolnejší. Presná cena zatiaľ stanovená nie je, avšak model Adventure, ktorý slúži ako základ pre TRD, sa v USA predáva za $32,900, takže v tomto prípade môžeme počítať s cenou o pár tisíciek vyššou.