Corvette Final Edition špeciálne pre Európu, našťastie

V Európe sme boli svedkom odchodu značky Chevrolet už pred piatimi rokmi. Ponechali len možnosť špeciálnych objednávok modelov Corvette a Camaro. Práve superšportová ikona je v našich končinách obmedzená na limitované edície dimenzované pre splnenie prísnych technických, emisných a bezpečnostných noriem. Máme šťastie, americký koncern General Motors vytvoril aj z nového modelu C7 verziu pre starý kontinent.

Skombinovali základ zo siedmej generácie, ponúkajú verzie Coupé Grand Sport a Z06, vybrali to najlepšie, podtrhli typický vzhľad a vytvorili lákavú ponuku. Farebné prevedenia sú dve, nenápadnejšia Ceramic Matrix Gray Metallic, no ak túžite po extravagancií, máte možnosť zvoliť Sebring Orange Tintcoat Metallic, v oranžovej je vozidlo neprehliadnuteľné. Zoznam vylepšení je ale rozsiahlejší. Pocit závodného vozidla podporuje zapisovač výkonu, kde si viete zrekapitulovať svoje výkony, ktoré ste dosiahli pri víkendovom výlete na závodný okruh. Masívny výkon je potrebné aj bezpečne skrotiť, možnosť voľby prevodovky medzi 7-stupňovým manuálom a 8-stupňovým automatom uspokojí každého. Podstatné sú taktiež brzdy, o tie sa postarali v Brembo, uhlíkovo-keramické prevedenie dopĺňa aj vizuálne vylepšenie, brúsené šedé strmene obopínajú lesklé čierne disky kolies, na ktorých sú obuté pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, ponúkajú skvelú priľnavosť aj vo vyhrotených situáciách. Uhlíkové vlákna sú viditeľné aj na zbytku karosérie, v ponuke je paket spojlerov a aerodynamických prvkov z tohto ultraľahkého materiálu, s priznanou štruktúrou.

Dojem závodného vozidla je citeľný aj vnútri. Aj keď dávka luxusu v podobe brúsenej kože s modrým alebo neutrálnym prešívaním na palubovke, volante, prevodovej páke a tapacírovaní je príjemná, sedadlá sú športové karbónové škrupiny. Nejde o komfortnú obývačku na kolesách, ale o závodného dravca, ktorý dokáže za sebou nechať mnoho konkurentov.

Máte záujem? Na verziu Grand Sport si pripravte 116 500 EUR, ak zatúžite po extrémnejšej Z06, budete potrebovať 139 500 EUR.