Toyota konečne predstavila Yaris Cross

Toyota Yaris Cross je malý crossover, ktorý sa mal pôvodne predstaviť na autosalóne v Ženeve. Ten sa však nekonal a tak sa premiéra tejto japonskej novinky posunula až do týchto dní.

Yaris Cross je samozrejme založený na modeli Yaris a v hierarchii modelov sa nachádza pod známym crossoverom CH-R. Celková dĺžka novinky je 4180 mm, čo je o 240 mm viac ako má bežný Yaris. Šírka tiež narástla o 20 mm. Je teda zjavné, že Cross bude ešte praktickejšou karosárskou variantou. Naviac, je možné ho dovybaviť výškovo nastaviteľným a segmentovateľným dnom batožinového priestoru, ktoré naviac môže byť vybavené popruhmi pre uchytenie nákladu. Na 18″ kolesách v zlatej farbe Brass vyzerá super. Skvelou správou je, že k dispozícii bude pohon všetkých štyroch kolies. Kombinuje sa s hybridnou pohonnou jednotkou, skladajúcou sa z 1.5 litrového benzínového trojvalca a elektromotora. Za bežných podmienok sú poháňané iba predné kolesá, pri znížení trakcie pripojí elektronika aj zadnú nápravu. Celkový výkon pohonnej sústavy je 116 koní. 

Výroba bude prebiehať vo francúzskej fabrike Toyoty v meste Valenciennes, odkiaľ vychádzajú aj klasické Yarisy. Do predaja sa dostane už na jeseň, avšak iba v Japonsku. Európske trhy budú nasledovať až v lete 2021.