Stepway potiahol Daciu Dokker k terénu

Dacia sa postupne rozširuje a láka viac a viac zákazníkov. A časť sa rozhoduje aj na základe prvkov SUV. Či už pre Duster, ktorý SUV naozaj je, alebo pre modely s oplastovaním, u Dacie nazvané Stepway.

Ďalším modelom, ktorý sa pripojí k Sanderu bude Dokker. Základ je úžitkový. Ten však nie je vôbec vidno. Po kúre Stepway vyzerá akoby takto jednoducho mal byť vždy. Plastové spodné časti nárazníkov, imitácie hliníkových ochrán a nápisy na boku vytvárajú dojem väčšej odolnosti. Naviac Dokker už pri bežných verziách dosahuje svetlú výšku o ktorej sa niektorým Scoutom, či Allroadom môže len snívať.

Niekoľko prvkov sa prenieslo aj do interiéru. Je to najmä nápis na poťahoch a farebné zladenie. Dokker Stepway najlepšie vyzerá vo farbe kontrastnej k plastovému lemovaniu. Takže modrá, biela a pár ďalších by to zvládlo. My by sme do ponuky ešte zaradili krikľavejšiu zelenú a žltú.

Dokker Stepway bude na Slovensku v ponuke s jedným benzínovým a jedným naftovým motorom. Benzín bude spaľovať 1,2TCe s 85 kW (115 k). Bude stáť 12 190 eur. Naftový 1,5 dCi s 66 kW (90 k) vytiahne z peňaženku 12 990 eur. Pohon všetkých kolies mať určite nebude. Stepway je od doteraz najvyššej výbavy Arctica drahší o 800 eur. My by sme ale priplatili ešte za metalízu (440 eur), tempomat (240 eur) a za navigáciu s mapami celej Európy s ľudovou cenou 369 eur. Kompletný cenník je pod galériou.

 

https://autogrip.sk/wp-content/uploads/2014/11/cenik_dokker.pdf